Miután Harlan Coben műveit 37 nyelvre fordították már le, így nem nagyon kellett erőt vennem magamon, hogy nekiálljak Az erdő-nek.
Paul Copland megyei ügyész, nem bírja kiheverni nővérének 20 évvel korábbi elvesztését. Apjának a halálos ágyán ígéretet is tesz, hogy megtalálja őt. Egy kellemes délutánon azonban egy brutális gyilkosság helyszínére érkezik, ahol is a holtest valószínűsíthetően megegyezik azzal a fiúval, akivel a nővére eltűnt. Lehet, hogy tényleg él a testvére?
Coben nagyon jól ír. Tökéletesen gördíti a cselekményeket. A kedvencem talán a szereplők egymáshoz való kapcsolódásának megjelenítése volt. Rendkívül erősen ábrázolja a családi kötelékeket. Így is kell kinéznie egy bestsellernek.
Ez a könyv szerintem a gyilkosságok helyett inkább a szeretetről szól. És pontoson arról a fajta szeretetről, amit minden szülőnek éreznie kell(ene). Aki nem hisz nekem, olvassa el.